#movementŻB
Jedyny w Polsce taki warsztat movementu
“Movement is big. Bigger than any specific movement discipline and it contains within it HUGE ‘worlds’ like the world of fitness, dance, martial arts, strength, flexibility, circus and more. Specializing is great – but beyond our specialties – we are all HUMAN first, MOVERS second and only then SPECIALISTS.“


#FilipDroszcz #movement
Nauczyciel: Filip Droszcz
Filip ma obsesję na punkcie ruchu od wielu lat. Już wieku 16 lat był na swoim pierwszym warsztacie Ido Portal’a w Copenhadze. Od tego czasu, ruch jest jego pasją i obsesją.
Kiedy sam nie praktykuje – pomaga w tym innym. Jego misją jest przekazanie najbardziej skutecznych narzędzi do pracy z ciałem i przyczynienie się do zmiany paradygmatu w kulturze fizycznej.
Jego nauczycielami są Ido Portal i Marcello Pallozzo. Student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Background z Ido Portal’em:
• European Movement Meeting 2016 Copenhagen
• MOTION 2017 Belgium
• Movement Camp 2018 Thailand
• Corset 2019 Warsaw
• European Movement Meeting 2019
Dodatkowo: – 3 miesiące Online Coachingu pod okiem zespołu Ido
Background z Marcello Pallozzo:
• Intensive 2018
• Intensive 2019 Dodatkowo: – 2 lata Online Coachingu pod okiem Marcello
Zarezerwuj miejsce już dziś!



#movement
połącz się z sobą poprzez ruch
MOVEMENT to filozofia holistycznej diety dla ciała w postaci wielopłaszczyznowej praktyki ruchu. Jest skupiona na wszechstronnym treningu ciała oraz umysłu. Wykorzystuje formy zabawy, pracy nad mobilnością, siłą, równowagą, orientacją w przestrzeni, lokomocją oraz medytacją. Odnajdziesz tam elementy sztuk walki, jogi, tańca, capoeiry, akrobatyki etc…
“Dynamika ponad brutalną siłą. Zwierzęca zwinność ponad pompowanie klaty na maszynach. Movement to powrót do czasów, gdy bycia w formie nie mierzyło się centymetrem krawieckim. Do treningowych purystów, którzy plan opierają na świadomym ruchu, dołączyli już Conor McGregor i Jason Statham.”
a
Dla kogo są warszaty movement?
Nasze życia stają się coraz bardziej wymagające, ciała są coraz słabsze, a ogólnodostępna wiedza praktyczna i dostępne narzędzia do rozwoju fizycznego stoją w miejscu.
Celem Filipa na te warsztaty jest zasadzić ziarenko idei – w jaki sposób inaczej możemy myśleć o naszym ciele i doskonaleniu się poprzez pracę z nim oraz umysłem.
•
dla nauczycieli
🤸♂️Trenerzy ruchu, fizjoterapeuci, którzy chcą zwiększyć zasób narzędzi do pracy ze sobą oraz z podopiecznym.
🤸♀️ To niesamowite narzędzie uzupełniające SZTUKI WALKI. Nie bez kozery Ido Portal (światowej klasy nauczyciel ruchu i twórca “Movement Culture”) znalazł sie w sztabie trenerskim Conora McGregora.
•
dla wyczynowców
🤸♂️ Każda osoba, która szuka nowych sposobów na pracę z ciałem.
🤸♂️ Sportowcy, zawodnicy, fighterzy, lekkoatleci, tancerze, jogini, biegacze etc. – każda osoba, dla której ciało to narzędzie do realizacji zawodowych celów.
•
dla chcących mieć sprawne ciało i umysł
🤸♀️ Każda osoba, która szuka holistycznego sposobu na odzyskanie i podtrzymanie swojego aparatu ruchu, którym jest ciało w połączeniu z koordynacją i logicznym myśleniem.
A
Plan warsztatów
Zmiennokształtność
Zdolność do przybierania dowolnych form i przechodzenia pomiędzy nimi w zależności od wymagań sytuacji. Nauczymy nasze ciała być responsywnymi w stosunku do różnych
narzędzi i otoczenia.
Ciało-kontra-ciało
Największy brak w obecnej kulturze fizycznej? Umiejętność zabawy. Zgłębimy metody rozwoju z drugą osobą, współdziałania i rywalizacji. Stworzymy proste gry, które odsłonią przed nami jak ważna jest zabawa i w jaki sposób możemy korzystać z niej jako narzędzia do rozwoju.
Koordynacje
Jak dobrze radzisz sobie z nowymi ruchami? Czy potrafisz odnaleźć najbardziej wydajny tor ruchu?
W trakcie tego bloku będziemy każdy z nas wyruszy na wewnętrzną przeprawę, szukając idealnie skoordynowanego ciała w każdym ruchu.
Balans i nieprzerwane skupienie
Jak długo potrafisz utrzymać swoją uwagę na jednej rzeczy? W trakcie tego bloku będziemy eksplorować uważność i równowagę w wielowymiarowych zadaniach. Będziemy bazować na pracy z drobnymi, drewnianymi klockami – przejdziemy od podstawowych zadań związanych z pozycją stojącą, do otwartych form i skomplikowanych zabaw, które przetestują twoje skupienie i uwagę.
Kręgosłup
Praca z kręgosłupem – nad kręgosłupem jest obecnie jedną z najbardziej pomijanych aktywności w kulturze fizycznej. Paradoksalnie – bo nasze kręgosłupy potrzebują tak dużo uwagi jak nigdy z racji siedzącego trybu życia. W tej części zgłębimy ruchy, które odżywią nasz kręgosłup, sprawią, że będzie bardziej plastyczny – co przełoży się na ogólną zdolność organizacyjną i ekspresyjną naszego ciała
Ground work – praca na ziemi
Blok inspirowany „Lokomocjami” Ido Portal’a. Systematycznie zgłębimy ruchy, które z czasem przyczynią się do swobody ruchu w przestrzeni.
TERMIN 2021
Warszawa 24-25 lipca
Sobota 10:00-18:00
Niedziela 10:00-17:00
13:00 – 15:00 – przerwa obiadowa.
Sala Gimnastyczna w szkole podstawowej nr 143 im. Stefana Starzyńskiego
Ul. Stanów Zjednoczonych 27
Cena warsztatów:
Zgłoszenie grupowe – skontaktuj się!
aloha@zyjbardziej.com
UWAGA!
Liczba miejsc jest ograniczona, więc prosimy o decyzję i rejestrację. Decyduje kolejność wpłat.
Napisz lub zadzwoń do nas, jeśli masz pytania.
aloha@zyjbardziej.com
Mateusz Sadowski +48 516 486 542

WARSZAWA 24-25 lipca
zobacz wydarzenie FB
Ido Portal w Polsce
z Żyj Bardziej
Jako Żyj Bardziej jesteśmy jedynymi (jak na razie) organizatorami dotychczasowych dwóch warsztatów z Ido Portal (2018 i 2019).
Kim jest Ido?
Na pewno człowiekiem, którego nie da się włożyć w jakikolwiek schemat i dość trudno opisać. Dlaczego? Bo to człowiek, którego motorem napędowym w życiu jest burzenie schematów i wręcz obsesyjne stawianie się w roli ucznia.
Ido najlepiej opisuje to, co robi.
Z czego Ido jest znany?
Ze stworzenia ogólnoświatowej kultury „Movement”, a w wymiarze mass mediów z bycia mentorem/nauczycielem najlepszych sportowców na czele z Conorem McGregorem czy superpływakiem Anthonym Ervinem. Jednak sukcesy Ido mają w tym wszystkim najmniejsze znaczenie.
Przeczytaj o movemencie
Wciaż nie wiesz co myśleć? Zatrzymaj się tu.

Dlaczego rezygnuje z biegania i co teraz będę robić – Mateusz Jasiński
“To chyba jeden z najtrudniejszych tekstów w moim życiu. Czuję się trochę tak, jakbym pisał o swojej śmierci, a jednocześnie o nowym wcieleniu. Naprawdę nie jest łatwo pisać o rezygnacji z czegoś, co było twoją codziennością przez większą część życia…”

Filip Droszcz – Movement [ŻB Mag Nro1].
“Uosabiam się z tym porównaniem – moja praca polega głównie na doskonaleniu siebie i pomaganiu w tym innym. Jeśli jesteś rzemieślnikiem – to żyjesz dla swojej sztuki. To ona dyktuje twój następny krok, to jej braki są twoimi priorytetami, a finalny efekt jest twoją najgłębszą satysfakcją. To podejście pozwala Ci zagłębić się w daną dziedzinę w pełni, całym sercem i daje najlepsze rezultaty…”